Lukioon hyväksyttyjen ilmoittautuminen ja ainevalinnat

Lukioon hyväksyttyjen tulee ilmoittautua Lauttasaaren yhteiskoulun lukiossa henkilökohtaisesti.

Lukion opinto-ohjaaja, ryhmänohjaajat ja rehtorit ottavat sinut vastaan koululla to 12.6. klo 9-16, pe 13.6. klo 9-15 ja ma 16.6. klo 9-15. Sinua avustetaan ainevalintojen tekemisessä. Tällöin saat henkilökohtaista opastusta valintojesi teossa. Varaa aikaa n. 1 tunti. Ota mukaan alkuperäinen peruskoulun päättötodistus, jolla varmistat lukiopaikkasi, ja opiskelijatietolomake.

Mikäli et voi ottaa paikkaasi vastaan yllämainittuina päivinä, ota yhteys opinto-ohjaaja Maija Kärävään,
p. 045 773 10942 tai maija.karava@lauttasaarenyhteiskoulu.fi

Koulutyö alkaa maanantaina elokuun 11. päivänä 2014 klo 9.00.

By |kesäkuu 12, 2014|Yleinen|0 Kommenttia

Lukioon hyväksytyt opiskelijat (kevään 2014 yhteishaku)

LAUTTASAAREN YHTEISKOULUN LUKIO, YLEISLINJA

Abramenkov, Maksim

Ahola, Oskari Aleksanteri

Aholainen, Maaria Säde

Akkanen, Mirjami Annu

Alho, Rasmus Aleksi Risto

Anttila, Aino Kerttu Helena

Asp, Enna Annikki Elisabet

Bowo, Andrew Nathan Lynn

Brotherus, Isla Maria Josefiina

Dami, Rayaan Abdi Osman

Elomaa, Milena Janette

Gyldén, Daniela Ann Emilié

Hakala, Sofia Saga Marita

Hautamäki, Siiri Meri Helena

Hedman, Nikke Marius

Hiltunen, Erika

Huovinen, Rea Alexandra

Hölttä, Janne Petteri

Jokinen, Fanny Katriina

Kaikkonen, Sara Emilia Katariina

Kallio-Mannila, Pihla Aurora

Karaica, Anja

Karbasi, Mona

Keinänen, Ella Anniina

Keski-Vakkuri, Marika Anna

Kivelä, Kristel Katarina

Kivinen, Meeri Vanilla

Koskikallio, Nicholas Kalle Rurik

Koskiniemi, Kare Rudolf Ossian

Korvenoja, Elina Lali Linnea

Lahdentausta, Arto Juhani

Laiho, Clarissa Juliana Alexandra

Lehto, Anna Maritta

Lemetyinen, Oskari Onni Julius

Mursia, Edwin William

Mustonen, Matti Ronaldo

Mäkelä, Oona Maria

Nenonen, Suvi-Kaarina Adele

Neuvonen, Nea Alina

Närhi, Ville Oskar

Pajari, Riku Kasperi

Ravea, Aarni Tapio

Saura, Petra Maria

Seppi, Patrik

Seppälä Kristian Jasper (Tiede-ja tekniikkalinja)

Siekkinen, Viljami Pekka Akusti

Talarmo, Iines Astrid

Tennilä, Jalo Einar

Toivainen, Andrei Leo Johannes

Viitamo, Maiju Liisa Susanna

Vikström, Jenni Elina

Lisäksi valittu 6 henkilöä, joilla nimen julkaisukielto.

KANSAINVÄLISEN LIIKETOIMINNAN LINJA

Ahtola, Lauri Sebastian

Auvinen, Nella Maria

Bergius, Aino Iida Matilda

Ezer, Itamar Mikael

Haapaniemi, Jussi Emil Petteri

Halme, Max Mikael

Hassinen, Elisa Helena

Heikkilä, Elias Lauri Mikael

van Houtum, Matias Carlo Johannes

Järnefelt, Ellen Maria Aleksandra

Kaipia, Matias Kalervo

Kivelä, Aleksi Robert

Lehtonen, Sanni Iida Marleena

Markelin, Tommy Oscar

Muuronen, Matias Julius

Myllyniemi, Teresa Matilda

Penttilä, Katri Maria Matilda

Puuras, Jere Santeri

Saareks, Emma-Roosa Selena

Saarnio, Viivi Eveliina

Silfverberg, Anna Maria

Silvennoinen, Meri Matilda

Sipilä, Heikki Santeri

Taipale, Anna Kristiina

Takanen, Tuomas Daniel

Vapaavuori, Tuomas Henrik

Väyrynen, Mari Mirjam

Lisäksi valittiin 3 henkilöä, joilla nimen julkaisukielto.

 

By |kesäkuu 12, 2014|Yleinen|0 Kommenttia