KVL-lukion uudet opiskelijat on valittu

Lauttasaaren yhteiskoulun Kansainvälisen liiketoiminnan lukioon Kansainvälisen liiketoiminnan linjalle valitut opiskelijat ovat seuraavat:

Aho, Maria Aurora
al-Saffu, Noora Tahseen
Forssell, Johannes Frederik
Harju, Aava Irene Rebekka
Hasan, Ruhi Binte
Heikkilä, Isabella Anna Katariina
Heikkilä, Mimosa Emilia
Huhtala, Kuutti Harald
Hussein, Shuceyb Nuradin
Kalliokulju, Verna Iida
Kivimäki, Kaapo Kristian
Korpinen, Julia Margareeta
Kuitunen, Kaisa Sylvia
Lattu, Rasmus Veeti Johannes
Laukkanen, Juho Matias
Lindqvist, Marie Linnea
Mäntyniemi, Joonatan Antero
Nupponen, Júlia Karolina
Nyqvist, Roy Felix
Pajunen, Kaarlo Yrjö Sakari
Parkkari, Aarni Ilari Tuomaanpoika
Penttinen, Tommi Akseli
Penttinen, Veeti Julius Pietari
Pihkala, Sofia Elise
Pohjakallio, Silja Elisabet
Pokrovsky, Anna Sergeevna
Rainio, Valtteri Aleksanteri
Saario, Rosa Alexandra
Safi, Hasnin
Salminen, Elias Kalle Ilmari
Salminen, Helmi Johanna
Saukas, Viivi Heleena
Sjöman, Saku Alex
Sääskilahti, Oona Maria
Tynjä, Sara Sofia
Westerholm, Marcus Christian
Vita, Doris Rosa Rebecca
Ylitalo, Aino Hilla Maria

Lisäksi valittiin 2 opiskelijaa, joiden nimiä ei ole lupa julkaista.

 

Lauttasaaren yhteiskoulun Kansainvälisen liiketoiminnan lukion yleislinjalle valitut opiskelijat ovat seuraavat:

Akimova, Elizaveta
Attaf, Elias
Bakkum, Nanouk Amanda
Bergqvist, Silja Jenny Karoliina
Bühler, Max Waldemar
Corell, Olivia Amanda
Grönqvist, Niilo Kalle Viljami
Haaksiala, Helmi Maria Talvikki
Helakallio, Anna Maria
Holopainen, Roosa Marjatta
Hukka, Olli Paavo Juhani
Hytönen, Veeti August
Inberg, Ilja Viljami Pekanpoika
Jouhki, Helena Kristiina
Kaipia, Ilari Paul Johannes
Kalpio, Viivi Elina
Kangasluoma, Leevi Pietari
Katajisto, Paulus Mikael
Kekkonen, Anni Elviira
Kokkonen, Iina Inkeri
Kokkonen, Urho Santeri
Koljonen, Onni Luukas Gabriel
Kosonen, Leevi Heimo Tapio
Kuosmanen, Otto Akseli
Lahti, Tetta Elviira
Lahtinen, Angelika Aila Marjatta
Lampio, Olli Tuomas
Leppinen, Artturi Eliel
Luhtanen, Anna Julia
Moisio, Eetu Matias
Musse, Elias Aziz Tapio
Mustonen, Atte Elias
Niang, Gaddy Gaye
Nurmi, Frida Aurora
Pellikka, Kristiina Johanna Maaria
Pentti, Joel-Kristian
Perälahti, Seela Maria
Pilviniemi, Anni Eveliina
Saastamoinen, Juho Rasmus
Sairila, Leevi Aleksanteri
Sasse, Olivia Aurora
Smolander, Mai Riikka Ilona
Soleimani, Mahtab
Spolander, Olli Erik Tapani
Toiviainen, Taru Ilona
Turunen, Helmi Aino Helena
Tuuli, Ella Sara Maria
Törmä, Tuuli Ramona
Valjakka, Joel Rafael
Vartiainen, Mikael
Widing, Kia Sofia
von Bruun, Robert Nikolai
Wu, Shanhui

Lisäksi valittiin 7 opiskelijaa, joiden nimiä ei ole lupa julkaista.

Onnea uusille opiskelijoille!

 

 

By |kesäkuu 15, 2017|Yleinen|0 Kommenttia

Stipendit 2017

Kevään stipendien saajat löytyvät täältä.

Onnea stipendien saajille ja hyvää kesälomaa kaikille!

By |kesäkuu 3, 2017|Yleinen|0 Kommenttia

Lukion kesäohjauspäivät

Lukion kesäohjauspäivät uusille lukiolaisille pidetään seuraavasti:
to 15.6. klo 9-16
pe 16.6. klo 9-15
ma 19.6. klo 9-16

Alustavat ainevalinnat tehdään kesäohjauspäivien yhteydessä. Valinnoissa ohjaavat opinto-ohjaajat ja tutorit.

By |kesäkuu 2, 2017|Yleinen|0 Kommenttia

Peruskoulun opo tavattavissa kesällä seuraavasti

Oppilaanohjaaja on koululla 9-luokkalaisten yhteishakua koskevia kysymyksiä varten seuraavasti:

to 15.6. klo 10.00-12.30
pe 16.6. klo 9.00-15.00
ma 19.6. klo 10.00-13.00.
Ota yhteyttä jos kaipaat lisää tietoa jostain asiasta!

p. 045-77324038.

Mico Sirén oppilaan ohjaaja

By |kesäkuu 2, 2017|Yleinen|0 Kommenttia